| ДО ГОЛОВНОЇ СТОРІНКИ | ENGLISH |

Штендера Євген:

Випис із [листа] Нерва: 1

Грубешів: Про акцію на Грубешів я вже писав два рази. Вислід втрат ворога устійнити тяжко. Перше повідомлення я вислав, поінформований під впливом перших вражінь і переборщених вісток. З нашої сторони є 8 вбитих і коло [12?] ранених. Зі сторони АК здається 4 вбитих, 5 ранені. В Грубешеві будинок ресорту знищений цілком. Випущено [30] вязнів. З ресорту впало понад 30 люда (числа не пригадую - все усталиться на стрічі з ВіН). На місці роззброєно 7 люда з МО і ВП. На мості вбито 4 з ВП, в тім майора НКВД - стверджено. Розбито дім ППР, пошту. В НКВД поцілило три торпеди (малі). Розбили частину камениці, де був штаб, частину камениці, де було військо НКВД і конюшню, чи частину ґаражу. Будинок один і другий здемольований - не було вікон, повилітали двері, частина обвалилася. НКВД пробували зайняти становища - приготовані перед тим, - але там були повстанці й не допустили. Частина сховалася в середині, частина втікла в східну частину міста. Майже не відстрілювалися. Подати втрати НКВД не можна, бо трупів вивозили ніччю, а днем до будинку нікого не пускали. Але напевно, що більше лишилося, як подано попередньо (30).

Ці відомості я дістав від поляків, які мешкають в Гр[убешеві], або були в цей день в Грубешеві. Втрати ВіН [?..] Груб[ешеві]. Наші в Грубешеві - 2 з БСБ і 2 ранені, 3 в бою під лісом, 3 в дальших сутичках. Під Теребінським лісом, як подає ВіН, впало 32 з НКВД і 6 з ВП. Мав ворог ще втрати при стрічі з БСБ "Ясеня" і пвд. "Дуди". Всі дані зберу, як буду мати звіти від всіх відділів і ВіН.

З0 VI. ВО "Сян", 214-22.

1. Це лист Є. Штендери ("Прірви", "Нерва") до командира 6 ВО УПА "Сян" сот. Мирослава Онишкевича ("Ореста"). Слова "випис" і "Грубешів" підказують, що це лише уривок з листа, який стосується наскоку на Грубешів. Уривок зберігся в рукописі, писаному рукою Онишкевича.

Вип. 4,    осінь 2000    «Літопис»
При використанні наших публікацій посилання на журнал «Літопис» обов’язкове.
© «Форум дослідів історії УПА»

| ДО ГОЛОВНОЇ СТОРІНКИ | ENGLISH |