| ДО ГОЛОВНОЇ СТОРІНКИ | ENGLISH |

Патрік Мартін:

Дорогий пане Микитчук

Резюме

Це лист Патріка Мартіна, члена великобрітанської місії при італійській протифашисткій партизанці у 1944-45 до Карпа Микитчука, представника УПА при італійських демократичних партизанах формації Озоппо Фріюлі в 1944-1945. К. Микитчук зустрічався з П. Мартіном, інформував його про боротьбу УПА і неформально "передав" йому меморандум про українські змагання за свободу. 1972 він був в Італії, в журналі Сторія контемпоранеа і Фріюлі дістав адресу П. Мартіна і написав до нього листа. Надрукований лист, це відповідь П. Мартіна.

Автор оправдує Великобрітанію за холодне ставлення до України. Підтримка України довела би до конфлікту з СРСР. Для західніх альянтів найважливішою справою було закінчити переможно війну. Як приклад він подає Польщу, яку віддали на поталу Сталінові, хоч формально мали до неї зобов’язання. Автор висловлює більше цікавих міркувань на цю тему.

П. Мартін прислав копію українського меморандуму Ukraine and Present War (Україна і теперішня війна). Він згадав, що коли його переписував, дещо виправив мову і граматику, але не міняв змісту. Це дійсна копія ориґіналу. Він написав спогади про переживання в часі війни і шукає видавця. З його листа можна зробити висновок, що він правильно уважає СРСР рабською тоталітарною імперією. Долю України він називає трагічною. Він заявив, що цікавиться українським питанням і просив прислати йому назви книжок про Україну в англиійській мові.


Вип. 1, зима 2000 «Літопис»
При використанні наших публікацій посилання на журнал «Літопис» обов’язкове.
© «Форум дослідів історії УПА»

| ДО ГОЛОВНОЇ СТОРІНКИ | ENGLISH |